O klientovi

Společnost M&M reality má v České republice více než 180 poboček, ve kterých pracuje 2 500 realitních makléřů. Ročně zobchoduje 20 000 nemovitostí v celkové hodně přes 21 miliard Kč. Centrála společně s makléři zajišťuje klientům kompletní realitní servis od zajištění maximálního množství inzerce, přes právní služby, znalecký posudek, energetický štítek a všechny další služby spojené s prodejem nemovitosti. Zálohy na kupní cenu a výkupy nemovitostí zajišťuje M&M investiční.

Do skupiny M&M patří dále společnost M&M hypoteční centrum poskytující klientům financování nemovitostí a společnost M&M pojišťovací, která komplexní služby doplňuje o pojištění majetku a řadu dalších produktů. Obě společnosti vystupují od roku 2014 pod značkou M&M finance.


Popis projektu

 V roce 2008 využívala začínající společnost M&M reality "krabicový" software pro realitní kanceláře stejně jako většina její tehdejší konkurence. Ten se poměrně rychle stal překážkou v obrovském tempu růstu společnosti, což vedlo k rozhodnutí managementu nastartovat vývoj vlastního software.

Pro M&M reality jsme v Digital Solutions vytvořili informační systém kategorie ERP/CRM, který z počátku řešil základní specifika realitního byznysu a později se stal opěrným bodem automatizace procesů a podpory spolupráce mezi obchodníky v síti a administrativou na centrále.

Proč považujeme IS STORMM za jedinečný na trhu?

 1. Vše v 1 systému
  Makléřům a poradcům pomáhá ve všech činnostech 1 software. Jednotné webové prostředí a mobilní aplikace umožňují pracovat kdekoliv v terénu 24 hodin denně.
 2. Unikátní workflow divize reality, hypotéky i pojištění
  Do systému kopírujeme všechny specifické procesy firmy, postupně doslova kopírujeme firmu do formulářů a tlačítek. Díky tomu získává zakázkový software skutečnou hodnotu.
 3. Kvalitní integrace s okolím
  Online propojení s inzertními, ekonomickými a dalšími systémy je v IS STORMM na velmi vysoké úrovni.
 4. Metodika produktového řízení
  Již 8 let dodáváme každý týden nové funkce. Většina změn v procesech firmy je tak od začátku podporována přímo v IS. To vše díky schopným programátorům a manažerskému řízením priorit "podle nejvyšší hodnoty".
 5. Vysoká dostupnost, technologie
  Začali jsme se stovkou aktivních uživatelů, dnes jich jsou tisíce. Díky optimalizacím a průběžné modernizaci architektury udržujeme systém v dobré kondici. Zrcadlem nám je vysoká dostupnost, rychlost a rozšířitelnost systému.

 

IS STORMM v číslech

18 miliard Kč je hodnota nemovitostí, které se ročně zobchodují přes tento systém

95% požadavků dodáváme ve slíbeném termínu (akceptováno klientem)

2 500 uživatelů systém denně používá

115 000 000 požadavků uživatelů a externích systémů aplikace odbavila v roce 2015

99,95% dostupnost zajišťuje robustní infrastruktura 13ti fyzických a virutálních serverů, 2 cloudová úložiště. Vše v decentralizovaném řežimu.

 

Vyjádření klienta

"Jako hlavní úkol každého IT manažera, který je zodpovědný za velký informační systém, považuji zajistit nepřetržitou dostupnost pro uživatele a držet tempo s růstem firmy. To se nám daří díky zodpovědné správě požadavků a kompetentnímu realizačnímu týmu. Při práci narážíme každý den na překážky, proč by něco nemělo jít. Na spolupráci s Digital Solutions si cením toho, že vždy dokážeme najít řešení a to s respektem k náročnosti požadavku i rozsahu celého systému."

David Svoboda
ředitel IT, M&M reality

"Vývoj i provoz vlastního informačního systému nás stojí nemalé prostředky. Přesto jej považuji za důležitou konkurenční výhodu v efektivitě řízení naší realitní sítě. Cením si zápalu a osobního nasazení celého realizačního týmu - našich manažerů, kteří pečlivě promýšlí každou novou funkci, a také týmu programátorů v Digital Solutions, který nám pomáhá systém udržovat a rozvíjet doslova raketovým tempem."

Petr Morcinek
ředitel strategie a rozvoje, M&M reality

 

Galerie

POVOLEN DOWNLOAD
POVOLEN DOWNLOAD
POVOLEN DOWNLOAD
POVOLEN DOWNLOAD